Dantų protezavimo tikslas atstatyti kramtymo funkciją ir estetiką

Tikslas – atkurti prarastus dantis ir užkirsti kelią ateities problemoms

Dantų protezavimas atliekamas tuomet, kai pacientams reikia atkurti pažeistus ar netgi visiškai prarastus dantis. Jis laikomas viena svarbiausių odontologinių procedūrų, kadangi dantų neatkūrus, jų vietoje gali prasidėti infekcijos, susistumti aplink esantys dantys, pradėti irti žandikaulis.

Protezavimo procedūraNeatlikus dantų protezavimo ir vietoj iškritusių dantų palikus tuščias ertmes, pacientas negali tinkamai kramtyti maisto. Tai gali kenkti ne tik likusių sveikų dantų būklei, bet ir paciento virškinimo sistemai.

Jeigu trūksta keleto dantų, žmogaus veidas atrodo piktesnis, griežtesnis ir senesnis nei yra iš tikrųjų. Be to, žmogų kamuoja psichologinis diskomfortas, kurį jis patiria negalėdamas laisvai šypsotis. Taigi, dantų protezavimas gali padėti užskirsti kelią tiek fizinėms, tiek psichologinėms problemoms, su kuriomis susiduria dantų netekęs žmogus.

Prieš dantų protezavimą – išsami gydytojo konsultacija

Pirmas žingsnis, kurį turi žengti dantų protezavimo norintis pacientas – registracija pas protezavimo specialistą. Jos metu išsiaiškinami paciento poreikiai, įvertinama jo dantų ir burnos ertmės būklė. Pacientas supažindinamas su gydymo planu, jam papasakojama apie galimus dantų protezavimo būdus, kiekvieno jų eigą ir kainą.

Atliekant kompiuterinę tomografiją, sudaromas trimatis paciento burnos vaizdas. Tai leidžia įvertinti ne tik dantų, bet ir paciento žandikaulių būklę, o atsižvelgiant į tai paskirti labiausiai tinkamą dantų protezavimo metodą.

Dantų protezavimas gali būti atliekamas išimamais arba fiksuotais protezais. Pirmas variantas yra pigesnis, tačiau suteikia labai mažai komforto, palyginus su fiksuotais protezais. Iki šiol pačiu moderniausiu ir kokybiškiausiu dantų protezavimo neišimamais protezais metodu laikomas protezavimas ant implantų.

Estetinis dantų protezavimas – kai užtenka dantį pakoreguoti

Greičiausias būdas sukurti visiškai naują šypseną – tai estetinis dantų protezavimas. Ši procedūra dažniausiai taikoma priekiniams dantims koreguoti. Toks dantų protezavimo būdas leidžia atkurti prarastą dantų spalvą, formą ir tekstūrą. Todėl jis itin tinka turint pageltusius arba pajuodusius dantis, per didelį ar per mažą tarpelį tarp dantų, dančiui nuskilus ar nutrupėjus.

Estetiniam dantų protezavimui gali būti naudojama metalo arba cirkonio keramika. Protezavimui pasitelkus metalo keramiką, galima sutaupyti tačiau tikėtis natūraliai atrodančio rezultato nevertėtų. Visgi tokios dantų karūnėlės tinka protezuojant mažai matomus (pavyzdžiui, krūminius) dantis.

Priekiniams dantims protezuoti naudojamos cirkonio keramikos karūnėlės. Jos yra brangesnės, tačiau ir atrodo estetiškiau, nes savo struktūra primena natūralaus danties struktūrą.

Dantų protezavimas Alytuje

Alytuje įsikūrusios odontologijos klinikos dantų protezavimo specialistai yra pasiruošę savo pacientams padėti rasti geriausią dantų protezavimo būdą. Registruokitės konsultacijai jau šiandien ir džiaukitės gražesne šypsena nebijodami jos parodyti!