Dantų implantavimas – ne tik „dėl grožio“

Kodėl dantų implantavimas laikomas geriausiu būdu atkurti dantis?

Dantų implantavimas yra puiki alternatyva kitiems dantų protezavimo būdams. Protezavimas ant implantų pacientui ne tik leidžia turėti gražią šypseną, bet ir užtikrina geresnę burnos ertmės sveikatą. Visų pirma, jis pristabdo žandikaulio irimo procesus. Antra,  dantų implantai užkerta kelią infekcijų plitimui atsiradusiose tuščiose ertmėse vietoj buvusių dantų.

Dantų implantavimas jauni žmonėsPo dantų implantavimo procedūros pacientai gali ramiai kramtyti bet kokį maistą, nebijoti, kad dantų protezai iškris ar nulūš. Dantų implantus pasirinkęs pacientas jaučia didesnį psichologinį komfortą, nes gali nevaržomai šypsotis – dantys atrodo kaip tikri. Taigi, dantų implantavimas yra pažangiausias dantų atstatymo metodas tiek kalbant apie paciento savijautą, tiek apie jo dantų sveikatą.

Dantų implantavimo privalumai – akivaizdūs

Dantų implantai yra maži metaliniai varžteliai, atstojantys dantų šaknis. Po dantų implantavimo procedūros implantams sugijus, jie suauga su žandikauliu ir tampa jo dalimi. Dėl šios priežasties ant implantų pritvirtinti dantų protezai laikosi stabiliai, nekliba, nekrenta, jiems nereikia naudoti protezų klijų. Implantai ir ant jų maunami protezai sutvirtinami stabiliai, nelieka tarpų, į kuriuos galėtų patekti maisto likučiai ir kuriuose kauptųsi apnašos.

Dar vienas dantų implantavimo privalumas – sveikųjų paciento dantų išsaugojimas. Dantis protezuojant klasikiniu būdu, protezai tvirtinami ant likusių sveikų dantų, kurie prieš tai yra nušlifuojami. Dantis implantuojant, aplinkiniai dantys nėra pažeidžiami. Be to, patys implantai gaminami iš žmogaus organizmui „draugiško“ titano, todėl jie nesukelia alerginių reakcijų (žinoma, implantai netinka pacientams, alergiškiems metalui).

Dantų implantus ir ant jų pritvirtintus protezus pakanka prižiūrėti taip, kaip prižiūrimi ir natūralūs dantys: valyti dantų šepetėliu ir pasta, tarpdančių siūlu, skalavimo skysčiu. Kitaip nei išimamų dantų protezų, implantuotų dantų nereikia mirkyti specialiame tirpale ar kitaip ypatingai prižiūrėti.

Dantų implantavimas Kaune

Kaune esanti odontologijos klinika siūlo dantų atkūrimo procedūras, įskaitant ir dantų implantavimą. Protezavimui ant implantų naudojama moderni odontologinė technika ir kokybiškos implantavimo medžiagos, vertos savo kainos.

Dantų implantavimo procedūrai Kaune besikreipiantys pacientai pirmiausia gauna patyrusio implantologo konsultaciją. Jos metu pacientas supažindinamas su dantų implantavimo procedūros eiga. Įvertinama paciento dantų būklė ir atliekami išsamūs tyrimai, kurie leidžia nuspręsti, ar nėra sveikatos problemų, dėl kurių implantavimo atlikti nebūtų galima.

Kokiais atvejais dantų implantavimas neatliekamas?

Dantų implantų įsodinti nėra galimybės pacientams, alergiškiems implantavimo metu naudojamoms medžiagoms. Taip pat dantų implantavimas negali būti atliekamas, jeigu žandikaulyje jau nėra pakankamai kaulo ir jo būklės pagerinti nebūtų galima net atlikus kaulo priauginimo procedūrą. Dantys neimplantuojami 18 metų nesulaukusiems asmenims, pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, taip pat – nuolat rūkantiems žmonėms.